بیانیه ای که دیدند دردسر به همراه دارد به همیتن خاطر زود تکذیبش کردند


بیانیه شورای هماهنگی اصلاحات منتشر نشده، تکذیب شد
تعدادی از احزاب اصلاح طلب که نامشان به عنوان امضاکنندگان بیانیه 'شورای هماهنگی جبهه اصلاحات' آورده شده است، درباره این بیانیه اظهار بی اطلاعی و مفاد آن را تقبیح کردند.
به گزارش شبکه ایران، بیانیه تامل برانگیز شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره حضور حامیان این جریان با نمادهای سبز در راهپیمایی 22 بهمن، با واکنش منفی شخصیت های مطرح جریان اصلاحات روبرو شد.


در حالی که نام 'حزب کارگزاران سازندگی' به عنوان یکی از امضاکنندگان این بیانیه منتشر شده است، عضو ارشد این حزب از وجود چنین بیانیه ای اظهار بی اطلاعی کرد.


محمد هاشمی، عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی در گفتگو با شبکه ایران، هرگونه اقدامی که منجر به ایجاد تفرقه در میان مردم شود را رد کرد.


آقای هاشمی، راهپیمایی 22 بهمن را 'نماد وحدت میان سلایق مختلف سیاسی' نامید و با اشاره به سخنان حضرت امام، این روز را از 'ایام الله' نامید.


وی با اظهار بی اطلاعی از بیانیه موسوم به 'شورای هماهنگی جبهه اصلاحات' گفت: 'قبل از انتخابات، آقای هدایت آقایی نماینده حزب کارگزاران در این شورا بود که اکنون ایشان در زندان هستند و یقینا اطلاعی از این بیانیه ندارند'.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین همراه داشتن نماد در 22 بهمن را به شدت تقبیح کرد و ضمن رد مفاد این بیانیه، بر حضور وحدت آفرین مردم در این راهپیمایی تاکید کرد.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فاضل میبدی، عضو ارشد مجمع مدرسین و محققین وابسته به جناح اصلاح طلبان حوزه علمیه قم نیز بیانیه صادره ازسوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات را بیانیه ای تند خواند که 'بوی جنگ و دعوا می‌دهد'.


وی همچنین با اشاره به این مطلب که نام مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم، به عنوان یکی از امضاکنندگان این بیانیه آورده شده است، اعلام کرد که این بیانیه مورد تصویب اعضای این مجمع نیست.


پیش از این نیز، تعداد زیادی از فعالان سیاسی اصلاح طلب، بر برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی 22 بهمن، بدون تفرقه و با وحدت کامل با حضور همه قشرهای جامعه تاکید کرده بودند.


گفتنی است در بیانیه 'شورای هماهنگی جبهه اصلاحات' از مسئولان نظام با عناوینی چون 'قانون گریز'، 'فرافکن'، 'هنجارشکن' و 'عوام فریب' نام برده و از هواداران آقای موسوی خواسته شده است که با نمادهای سبز رنگ در راهپیمایی 22 بهمن حضور یابند!


منتشرکنندگان این بیانیه در عین حال، هیچ اشاره ای به اهمیت و جایگاه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ضداستکباری بودن آن نکرده اند.


این بیانیه عجیب در حالی منتشر می شود که پیش از این فعالان اصلاح طلب در موضعی متفاوت بر 'پرهیز از رفتار و شعارهای انحرافی و ساختارشکنانه' تاکید کرده اند.


گفتنی است که تجمعات غیرقانونی گروه سبز در ماه های اخیر منجر به شکل گیری رویدادهای معناداری چون، شعار علیه جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و نیز هتک حرمت امام راحل و مقدسات شده است.