علم الهدی: اگر در مهلتی که به شما داده شده است توبه نکنید، محاربید

آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد در تجمع میلیونی عاشورائیان و عزاداران هتک حرمت روز عاشورا توسط حامیان موسوی، با اشاره به تعریف حزب الله و حزب الشیطان و مفهوم محاربه علیه نظام اسلامی اعلام کرد که اگر سران فتنه از این جریان برائت نکنند، حکم محارب خواهند داشت.

 متن کامل سخنان آیت الله علم الهدی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا اباعبدالله
السلام علیك یابن رسول الله
الذی سمحت نفسه بمهجته
السلام علی من اطاع الله فی سره و علانیة
السلام علی شهید الشهدا
السلام علی المرمل بالدماء
رزقنا الله مع امام منصور منتقم المهدی روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا و بعده فقد قال الله تبارك و تعالی فی محكم كتابه "و من یتول الله و رسوله والذین آمنوا فان حزب الله هم الغالبون"

با عرض تشكر خدمت شما و خواهران بپاخاسته، امت وفادار. حمایت‌های قهرمانانه شما مردم دلاور مهر نومیدی و یأسی است كه برای همیشه بر دلها و مغزهای نابكاران ضد این نظام و ضد این انقلاب در سراسر كره زمین می زند. این اجتماع باشكوه امروز شما در این میدان انقلاب و خیابانهای اطراف تا امتداد نزدیك میدان امام حسین از طرف شرق و از طرف غرب تا امتداد چهارراه یادگار امام و جنوب وشمال هم به همین كیفیت، این اجتماع عظیم ثابت كننده آن بنیاد مرصوص جریان حاكمیت ولایت و حاكمیت الله بر این جامعه شماست. نوید این حقیقت را به دنیا اعلام می كند. این پایداری در خط حمایت از ولایت زمینه جهانی را مهیا ساخته است تا صاحب اصلی پس پرده نشین ما از پشت پرده ظاهر بشود و این وفاداری ها و لبیك‌گویی‌های مرد و زن با ایمان ما زمینه و وسیله فرج آن حضرت را دقیقاً آماده كند.

برادران!
امروز در برابر تمام كوشش‌ها و تلاش‌های شیطانی جریان‌های ناپاك چه در خارج و چه در داخل كشور آخرین سخن و كلام از منطق شما مردم دقیقاً باید اعلام بشود.

اولاً اجتماع و حضور جریانهای سیاسی در عرصه امت اسلام در منطق قرآن به دو جریان استناد دارد یعنی همه تجمعات همه احزاب همه تشكل‌ها همه جریان‌های سیاسی در بستر دو جریان قرار دارد: جریان حزب الله و جریان حزب الشیطان و خداوند در قرآن هم جریان حزب الله را مشخص كرده و هم جریان حزب الشیطان را.

در این آیه شریفه می فرماید كسانی كه ولایت پذیر خدا و پیغمبر خدا و امام معصوم امیرالمؤمنین علیه السلام هستند چون "الذین آمنوا" كه در این آیه است اشاره به "الذین آمنوا "درآیه قبل دارد كه آیه ولایت است كه می فرماید "إنما ولیكم الله و رسوله والذین آمنوا الذین یقیمون الصلوة ویؤتون الزكوة وهم راكعون". همانا ولی شما خداست پیغبمر است كسانی هستند كه در حال ركوع صدقه و زكات می دهند كه این مشخصه منحصر است در شخص امیرالمؤمنین علیه السلام.

در آیه بعدی هم می فرماید ولایت پذیر نسبت به علی و رسول و خدا حزب الله است. ولایت پذیری امیرالمومنین در امروز به چه كیفیت برای ما مردمی كه 1400 سال از دوران علی علیه السلامفاصله داریم امكان پذیر است. چگونه ما امروز ولایت پذیر وجود مقدس مولای متقیان باشیم.

آیا این ولایت پذیری مظهری جز پیروی از ولایت الله دارد. مگر ولایت امیرالمومنین بعد از ایشان به یك یك ائمه علیهم السلام تا امام زمان منتقل نشد . امام زمان امام امروز امام ماست. اجرای امامات امام زمان از ما مردمی كه دسترسی به امام زمان نداریم در اثر توقیع و نامه شریفه ولی فقیه و مجتهد جامع الشرایط است. وجود اقدس امام زمان در توقیع اسحاق بن یعقوب ولی فقیه را حجت خودشان معرفی می كند.

اگر كسی امروز ولایت فقیه را پذیرا نباشد ولایت امام زمان را پذیرا نیست. رد حجت امام زمان رد خود امام زمان علیه السلام است این در اصل ولایت فقیه است. پس اصل ولایت فقیه همان اصل امامت است و مخالفت با اصل ولایت فقیه مخالفت با اصل امامت است. در مصداق ولایت فقیه 20 سال گذشته 80 مجتهد عادل در خبرگان كشور مقام معظم رهبری را مصداق كامل عیار ولایت فقیه بعد از امام انتخاب كردند. در 20 سال گذشته 80درصد اما در آخرین اجلاس خبرگان كه چند ماه قبل برقرار شد تمام خبرگان و هشتاد و چند مجتهد عادل نماینده این مردم همه رأی دادند که در روی كره زمین گزینه و مصداقی برای رهبری امت و ولی فقیهی جز مقام معظم رهبری وجود ندارد.

پس مخالفت با اصل ولایت فقیه مخالفت با اصل امامت مخالفت با اصل امامت مخالفت با آیه قرآن و مخالفت با شخص ولی فقیه چون گزینه و مصداق بر روی كره زمین منحصراً در شخص مقام معظم رهبری است مخالفت با اصل ولایت فقیه است.

پس امروز بر روی كره زمین برحسب اعلام خدا در آیه 53 سوره مباركه مائده حزب الله در روی كره زمین كسی است كه رهبری و ولایت این ولی امر مسلمین را پذیرفته باشد. بنابراین حزب الله در منطق قرآناین است.

اما حزب الشیطان در منطق قرآن در سوره مباركه مجادله این است: "استَحوَذَ عَلَیهِمُ الشیطان فأَنساهم ذكر الله أُولئك حزب الشیطان أَلا إِنَّ حِزبَ الشیطان هم الخاسرون،إنّ الَذین یحادون اللّه و رَسوله أولئك فی الاذلین"

حزب الشیطان كسانی هستند كه شیطان نسبت به آنها استحواذ دارد. این به معنای استیلا نیست. استحواذ از ماده "حوذ" است در لغت عبارت است از عملی كه یك ساربان در مورد شتر انجام می هد وقتی ساربان می خواهد شتر را در یك مسیری ببرد می آید پشت شتر جایی كه شتر ساربان را نبینید و دستهای خود را روی ران شتر می گذارد حساسیتی ایجاد می كند كه ساربان شتر را از عقب به هر طرف كه می خواهد ببرد.

قرآن می گوید حزب الشیطان آن مردمی هستند كه شیطان آنها كه از پشت سر فرماندهی می كند و به هركسی می خواهد می برد.

امام بزرگوار فرمودند كه شیطان بزرگ امروز آمریكاست پس بنابراین خائنینی كه امریكا از پشت سر آنها را فرماندهی می كند، حزب الشیطان هستند. در آیه بعدی مشخصه حزب الشیطان را مشخص كرده است.

كسانی هستند كه دشمنی با خدا و رسول خدا می كنند. دشمنی با رسول خدا امروز با مظهر رسول الله است. ولی فقیه منحصر به فرد زمان مقام معظم رهبری است. حزب الشیطان دشمنان رهبرند و هركسی با هر عنوان در سبب دشمنی رهبر باشد به نص صریح آیه قرآن حزب الشیطان است.

با این معیار قرآنی در جامعه ما هم حزب الله معلوم شد هم حزب الشیطان آن هم به استناد قرآن ادعا نیست. شعار نیست، اغراق و مبالغه نیست استناد به قرآن است. امروز ولایت پذیر رهبری و ولی فقیه، حزب الله است. دشمن رهبری و ولی فقیه به استناد قرآن حزب الشیطان است.

برادران و خواهران و عزیزان من
امروز جنگ حزب الله و حزب الشیطان در عرصه این امت ظهور و بروز پیدا كرده است. جنگ جنگ قطعی است و صریح است. حزب الله در برابر حزب الشیطان. ما اینجا با این جریانهای سه نكته و سه حرف داریم.

شما مردم جمع شدید شما جمعیت میلیونی آمدید برای اینكه این واقعیت را ثابت كنید امروز برای همیشه باید تكلیف جبهه حزب الله در برابر حزب الشیطان مشخص شود. و آن هم با سه كلمه و سه مطلب.

كلمه اول با سران فتنه و با بسترگستران این حركت حزب الشیطانی در این كشور است.

ما به سران فتنه اعلام می كنیم می گوییم كاری را شما شروع كردید از بغی شروع كرده و به محاربه رساندید. آغاز كارتان بغی بود. خدا در قرآن می فرماید یبغون فی الارض اولئك لهم العذاب الالیم

و شما حركتتان را با بغی شروع كردید به معنای طلب ناحق. مطالبه نا حق در برابر نظام عدل می شود بغی. امام عادل این امت رهبر عظیم الشان در 22 خرداد در خطبه نماز جمعه شما را به حق دعوت كردند. گفتند اگر اشكالی به انتخابات دارید از طریق قانونی رسیدگی كنید. مطالبه ناحق كردید بر طبل مخالفت با جمهوری اسلامی كوبیدید و باغی شدید در نظام اسلامی و بغی ورزیدید. بغی شما بستر را آماده كرد جریان الحادی جریان كفر و ماركسیستی و منافقین ناپاك در بستر آن آمدند و این حركت را شروع كردند. در عاشورا بغی شما به محاربه انجامید. بغی شما در روز عاشورا به محاربه انجامید. حركت روز عاشورا دقیقاً‌محاربه بود. شما خواهید گفت شرط محارب "شاهراً‌بالسیف" ویا آنکه مسلحانه حركت كند. فرمانده آن منافقین بودند. دلیل داریم كه همه شاهدیم چون شعارهایی كه منافقین روی سایتشان از 16 آذر گذاشتند آشوبگران عاشورا آن شعارهای منافقین را سردادند پس آنها دستیار منافقین بودند. فرمانده روز عاشورا منافقین بودند. امام بزرگوار در جریان عملیات مرصاد فرمودند منافقین محاربند و هركس در داخل كشور با منافقین اعلام همكاری كند آنهم ملحق به آن منافق است و مهدور الدم است. منافقین فرمانده عملیات روز عاشورا بودند. اینها نه تنها اعلام همكاری كردند بلكه سرباز و پیاده نظام منافقین شدند. آنها محارب بودند پس به ملاك حكم امام در عملیات مرصاد كسانی كه این غائله را بپا كردند محاربند.

به این سران فتنه این جمعیت میلیونی ملت اعلام می كند چون رهبرمعظم انقلاب برای شما راه توبه را بازكردند در یك ضرب الاجلی كه باید دستگاه قضایی كشور معین كند شما باید توبه كنید و به دامن رهبر بازگردید و اگر توبه نكردید شما محاربید و این مردم و این نظام با شما به عنوان محارب برخورد می كنند.

مطلب دوم با متولیان اقتدار این نظام است. شما متولیان اقتدار این نظام مسئولند سیر اقتدار نظام هیبت اقتدار نظام را در عرصه های بین المللی حفظ كنید. ما نظام مقتدری داریم. نظام ما امروز روی كره زمین مقتدرترین نظام است. مجهز به همه تجهیزات و امكانات نظامی و انتظامی است و در عین حال میلیون‌ها انسان این امت پشتوانه این نظامند. امروز نظامی با این اقتدار روی كره زمین وجود ندارد. متولیان اقتدار دستگاه های امنیتی و انتظامی و قضایی مسئولند. اقتدار این نظام و هیبت این اقتدار نظام را حفظ كنند. این نظام به جان مردم است. اصل محوری نظام ولایت فقیه است. این مملكت زیر چكمه 40هزار مستشار امریكایی بوده است در دست نظام ستمشاهی بوده اند. این مردم با سینه خشك روبروی گلوله رفتند. آن وقت یك یک عده در مقابل چشم مردم بیایند توهین به ولایت فقیه كنند.

اما مطلب سوم

برادران و خواهران امروز در انتهای فلات آفریقا در لابلای جنگلهای آمازون در اقصی نقاط جهان اگر یك مسلمان كه برای اسلام قلبش می تپد بخواهد مظهری برای سرباز جنگ بدر و احد به یاد بیاورد منظره شما مردم در نظرش مجسم می گردد. شما مردم خیلی مقام و منزلت دارید با این وفاداری و فداكاری می دانید شما به موقعیتی رسیدید به موقعیتی كه امیرالمومنین علیه السلام امروز به شما افتخار مكی كند. اگر آن روز من تنها بودم و عزیزترین عزیزانم را مقابل چشمم كتك زدند. اما امروز اینهمه فدایی و ایثارگر در راه علی وجود دارد. از علی و زهرای آنروز یك نواده باقی مانده و سایه اش بر سر ما افتاده است. یا رسول الله این مردم این نواده باقی مانده از رسول الله را اینگونه در دست گرفتند خون رگ‌های بدن‌هایشان را به او تقدیم می كنند.

اما شما برادران و خواهران باید بدانید جنگ جنگ است جنگ نرم فضای كشور ما را گرفته است. سرباز جبهه نرم در مقابل جنگ نرم شما برادران و خواهران هستید. جنگ را جدی بگیرید و تهاجم را قطعی بدانید. خود دشمن را هدف قرار بدهید. ما نباید انفعالی برخورد كنیم. نباید یك عده آدم جیره خوار دشمن، دست به اعمال سخیف بزنند ما انفعالی برخورد كنیم در خیابان بریزیم. ما بایستی ابتكار عمل دست خودمان باشد انفعالی برخودر نكنیم اینها نباید توطئه كنند. دست به عثمان كشی زده شود این موج را بگیرند سورا شوند و استفاده كند. باید ابتكار عمل دست شما باشد. كسانی كه در روبروی ولایت فقیه ایستاندند، منفور همه هستند. با هر قیافه‌ای و ژشتی، امروز از نظر مردم منفورترین و ناپاك ترین آدم‌ها هستند.

اما اگر شعارهای شما متوجه اشخاص شود شخحصیت شما را و شخصیت شعار شما را پایین می آورد
ما جنگمان در دنیا با ضد ولایت فقهی است با استكبار است ما بایستی جبهه را فراموش نكنیم.

یك خاطره از امام رضوان الله تعالی عرض می كنم

در محضر مقدس امام نشسته بودیم با جمعی از علما مشغول صحبت بودند یك عده ای از بسیجی‌ها داخل حسینیه جماران قصد داشتند امام را زیارت كنند و بروند جبهه. جلسه ما طول كشید و معطل شدند. شروع کردند به شعار دادن امام تشریف آوردند. احساس كردیم امام منقلب شدند. امام به قدری قوی بودند كه احساساتی نمی شدند و وقتی احساساتی می شدند کسی چندان متوجه نمی شد. امام رنگ صورتشان برافروخته شد وساكت شدند حالت انقلابی با این صدای بسیجیها به امام دست داد. بعد از مدتی امام سرشان را بلند كردند و فرمودند اگر 10 تا از این‌ها خدمت امیرالمومنین بودند حق علی را نمی گرفتند. اگر لحظه ای كه شهدای كربلا به شهادت رسیدند و امام حسین صدا می زد هل من ناصر ینصرنی آنجا بودند، سیدالشهدا با آن وضعیت به شهادت نمی رسیدند.

ای امام بزرگوار شما 20 سا ل است از بین ما رفته اید اما نفوذتان و معنویتان و قدرت تربیتی تان در این امت و نسلی كه امام را ندیدند و تصویر صدا و سیمای شما را احساس كردند در عین حال نفوذ تربیتی شما امروز میلیون‌ها انسان را در راه حمایت از ارزشی ترین محور شما كه ولایت فقیه بوده است اینطور به صحنه آورده است. و این شهامت و ایثاگری و وفاداری و فداكاری از آن نفوذ معنوی شما در دل امت خوشبختانه دژ اسلام در برابر كفر و دژ حزب الله را در برابر حزب الشیطان اینگونه قوی ساخته است.

اما دل‌ها می سوزد. این مردم در سابه پربركت آقا این گونه جانفشانی می كنند ولی ابی عبدالله می فرمایند هل من ناصر ینصرنی سنگ به پیشانی اش بزنند و با تیغ سه شعبه جواب استیصالش را بدهند. خدایا به مظلومیت ابی عبدالله قسم می دهیم این مردم را به سپاه سیدالشهدا ملحق و محشور بگردان. وفاداری این امت را در دفتر امام زمان به عنوان فداكارترین سربازان ثبت و ضبط بفرما.

خدایا نقطه نهایی همه پیروزی ها و همه عزت ها و همه ارزشهای دینی ما فرج مولای ما را تعجیل فرما.
خدا یا تو شاهدی که خون و جان مردم هستی مردم رهبر است. سایه رهبر بر این مردم ضامن بقا و استمرار این مردم است. سایه مقام معظم رهبری را بر ما مستدام بدار.

جبهه های مقابل این نظام و جبهه های نفاق و كفر و استكبار ذلیل و خوار و نابود بگردان.